| anonim_4396 a întrebat:

A citit cineva o carte de John Saul(cred ca asa il cheama)
Merita?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu vreo 10-12, in adolescenta cand gustam romanele thriller. Sunt foarte bine scrise, dar nu depasesc nivelul romanului de citit in vacanta, usurel, pe care il citesti foarte repede, doar ca sa te relaxezi si dupa care nu ramai cu intrebari definitorii. In perioadele din liceu cand aveam mult de invatat, imi relaxam creierul cua stfel de lecturi, lasand lecturile cu greutate pentru vacante. Deci da, merita ca relaxare daca nu ai foarte multe pretentii.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Exact despre asta vorbeam, ma enerveaza cartile prea usoare, imi place sa ma implic, sa traiesc ceea ce citesc.
Eu nu citesc pentru relaxare, ci pentru consolare...sau ma rog, ar fi un fel de a doua viata(una reala nu prea am, sunt o persoana foarte introvertita, judecata mereu pentru tacere, care se ascunde in spatele unei coperti).
Dar daca spui ca sunt cel putin bine scrise si au un subiect bun, o sa incerc.
Ca sa fiu sincera nu m-am incumetat sa ma apuc pentru ca sunt cartile preferate ale colegilor mei, iar gusturile lor la carti sunt in general "cu cat mai usor cu atat mai bine"
....si mai sunt si vampirii... URASC vampirii, pana si un actor din Twilight(film la care mi-e greata sa ma uit) a recunoscut ca e o porcrie si nici nu a citit cartea.
Multumesc pentru raspuns!

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai mult mi-a placut "Umbra' si, apoi, "Fulgerul Negru"