| SexAndDrugs a întrebat:

Am 13 ani, 1.65 inaltime si vreo 40 de kg, dar sunt cam slabut. As vrea sa ma ingras vreo 3-4 kg nici chiar batoza laughing Cum pot sa ma ingras in felul asta?
Dau funda! S-au ce idei de mancaruri imi recomandati?!
PS: Nu ma ingras cu mancarurile de la fast food.

Răspuns Câştigător
| Any_2336 a răspuns:

Stati mai cu mancarurile fast food! Pana la 15 ani nimeni nu se ingrasa de la alea! sau de la sucuri, dulciuri, etc.Nu faceti decat sa va distrugeti ficatul. Acum ca am precizat acest lucru, iti pot raspunde la intrebare. In primul rand trebuie neaparat sa existe 3 mese pe zi. Mic dejun, pranz si cina, + cele 2-3 gustari. Mic dejun: mananca un sandwich si o cana de ceai sau lapte ( cum preferi). La scoala pachet: covrigi, produse de patiserie sau un sandwich, in nici un caz pufuleti sau chipsuri caci acestea se "topesc" rapid.la pranz, fel 1 ciorba, supa. fel 2 friptura sau depinde ce gatesc parintii. Trebuie NEAPARAT 2 feluri, daca mai incape si un desert, ex o inghetata, un iaurt, o prajitura, o placinta, etc. Apoi te odihnesti cel putin 30 min. Dupa ce-ti faci temele, poti manca ceva usor, precum ceva dulce. Seara pe la 7-8, friptura sau ceva light. Inainte de culcare poti termina ziua cum ai inceput-o: cu o cana de ceai sau lapte, o ciocolata calda... etc. P.S e foarte important sa mananci zilnic la aceleasi ore. dimineata la 7 la amiaza la 15 seara la 7-8 depinde cum ai tu program... Nu trebuie sa mananci mult si gras. Mananci organizat, diversificat, la aceleasi ore zilnic. Crede-ma eu am pus in doua saptamani 4-5 kg. Bafta.

3 răspunsuri:
| smaty a răspuns:

Fastfood, mc donald's, KFC, dulciuri, sucuri, chimicale. succes la mancat!

| Alice a răspuns:

Buna.
ia-ti mancare de la fast-food sau mc si in mai putin de 2 saptamani pui vreo 5 kg

| AcelAS_4170 a răspuns:

Pai.pentru inceput mananca mai mult.dar nu din prima zi
sa mananci din ce in ce mai mult!
mancaruri recomandate:pai mananca carne.de pui de ce vrei.dar nu asa mult.mananca incet incet.pana simti ca esti plin.si fa asa in fiecare ziwinking