| Ionut_Dobra_1994 a întrebat:

As vrea sa ma ingras vreo 10/15 kg. Am 17 ani, 1.70 inaltime si in jur de 55 de kg. Ce imi recomandati, ce mancaruri sau ce vitamine/proteine. Orice raspuns este bine venit. Dau funda! :*

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Carbohidrati mai degraba.

Cate mese pe zi ai si ce mananci de obicei?

| Ionut_Dobra_1994 explică (pentru Cosmin86):

Faza e ca eu nu mananc dimineata/la pranz/seara. Mananc atunci cand mi se face foame. De obicei mananc la ora 11/11:30, mai mananc pe la 13/14 ceva de la fast-food, mai mananc pe la ora 16/17 ca mi se face iarasi foame ceva dulce/cipsuri/covrigi si seara mananc in jurul orei 20 manacare gatita, Mai mai mananc si peste noapte cand ma mai trezesc si imi este foame mai imi fac cate un sandwish.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ionut_Dobra_1994):

Mananci extrem de putin. Mananca proteine ( carne, peste, branza, oua ) + carbohidrati ( orez, cartofi, mazare, paine integrala, cereale ) de 4-5 ori pe zi.

SI portii ca lumea.

| cristimihailov a răspuns:

E mai bine sa mergi la doctor intai.
Sa te asiguri ca faptul cu greutatea nu este datorata vreunui parazit intestinal.

| Ionut_Dobra_1994 explică:

Faza e ca eu nu mananc dimineata/la pranz/seara, mananc atunci cand mi se face foame.