| MyShadow a întrebat:

Am auzit anul trecut ca la un centru ( nu mai stiu, dar cred ca era o facultate) ca vin copii acolo si le spune daca au talent in arta. De exemplu: le dadea un desen si ii punea sa-l picteze in miniatura si le spunea daca sa ramana pe aceasta latura, sau nu. Vreau sa stiu unde, cand si cam despre ce este vorba.

1 răspuns:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Cred că ai înţeles tu greşit...Sunt mulţi artişti care îşi dezvoltă talentul pe parcurs,dacă într-adevăr s-ar face asta la o facultate de artă din start le-ar zdrobi toate şansele şi speranţele tinerilor care poate nu au atât de mult talent înnăscut, dar vor să îl capete pe parcurs prin muncă.Şi asta ar fi şi în dezavantajul lor, ar avea mai puţini studenţi...