| JmA a întrebat:

Am auzit de cateva zile ca masinile de cusut vechi se vand foarte scump. Si am citit pe net ca este teapa, vreau sa aflu daca ati vandut careva vreo masina de asta ca sa stiu si eu daca este teapa sau nu. Ca am si eu o masina de asta destul de veche si nu mi-ar strica niste bani. Astept raspunsuri.

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu te baga.e una dintre cele mai mari escrocherii din Romania, de dupa 1990 pina azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba de masinile de cusut marca Siger, dar atentie, numai cele asanumite "Cap de vultur".Au o emblema cu cap de vultur pe ea. Daca ai asa ceva, da un anunt, in presa.Masinile sint fabricate in Germania.Pot sa iti spun si motivul pentru care se cumpara dar in privat.

| a1doru a răspuns (pentru anonim_4396):

Motivele alea la care te referi tu, sunt POVESTI...

| anonim_4396 a răspuns (pentru a1doru):

Povesti poate ai auzit.Sint convins ca nu stii realitatea despre acea serie de masini Cap de vultur.

| JmA explică:

Si masina mea ii singer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JmA):

Da,dar trebuie sa aiba o emblema sub roata din fata sape una din laturi cu un cap de vultur impregnat.Altfel nu face parte din seria aceea.Pe acel tip de care spun eu se oferea si 3500 euro.Erau anunturi de toate felurile, chiar lipite pe stilpi pentru a colectiona acele masini.