| anonim_4396 a întrebat:

Am găsit o informație pe internet, zice că Iulius Cezar a avut un frizian. E adevărat? Știam că un conducător român a avut un frizian, care se temea de umbra lui și de care doar el îl putea călători, doar că nu mai știu cum se numește. Mă puteți ajuta?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nici eu nu am auzit de frizian ce reprezinta?

| sierra1 a răspuns:

"Iulius Cezar a avut un frizian"

ne lămurești și pe noi ce-i aia FRIZIAN?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Un cal de rasă frizian. Este una dintre cele mai apreciate rase de cai, este negru și înalt. De obicei îl puteți vedea pe internet cu o coamă creață și bogată.