| 1hellotpu1 a întrebat:

Asemanari si deosebriri intre japonezi si thailandezi? Mereu m-am intrebat ce au in comun si ce nu. Ma intereseaza in punct de vedere cultural.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mai multe asemănări au cu chineziihee hee

| johnnny123 a răspuns:

Eu sunt curios cum ai ajuns la perechea asta, japonezi-thailandezi. Te-ai uitat vreodata pe harta lumii sa vezi ce distanta este intre Thailanda si Japonia?

La fel de bine poti sa intrebi "ce au in comun romanii si islandezii."

Sunt doua popoare diferite aflate la mii de km distanta.

| Lukasssz a răspuns:

Sunt asiatici, singura asemanare.

| Alverto a răspuns:

Caută pe google "thalidandese people" și "japanese people" vei vedea diferența