| AntipaticuSuprem a întrebat:

Mereu am stat si m-am intrebat
Daca anumiti oameni, de confesiuni diferite, ar trai toti in acelasi stat, acel stat se va dezvolta din punct de vedere economic, cultural, social?
Sau, acel mozaic de religii va contribui la formarea unei gropi sociale, oamenii neputand sa se inteleaga intre ei, ajugandu-se chiar la un razboi civil?

5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Da, desigru că s-ar dezvolta.
Eu una am prieteni de mai multe religii și niciodată nu am ajuns la dispute pe tema asta, am stat în colectiv cu oameni de diferite religii și am avut un colectiv unit. Cât timp un om nu e prost, chiar nu contează ce religie are.

| Hombre a răspuns:

Sigur ca da, totul tine de organizare, vezi SUA, toate natiile si religiile lumii convietuiesc impreuna.

| 220V a răspuns:

Din totdeauna au fost razboaie, bineinteles aproape toate s-au facut in numele lui d-zeu, iar credinciosi or sa zica tot timpul ca nu ii asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ar fi o lume de atei?