| AleeSsandraa a întrebat:

Bunahappy...am sa va cer opinia persoanelor care eu citit Academia Vampirilor si Jurnalele Vampirilor si Intoarcerea care este legata de Jurnalele Vampirilor. Deci, dupa parerea voastra care dintre aceste carti vii s.au parut mai interesante, vau campitivat mai mult atentia si care a avut un suspans mai mare?
Multumesc anticipat, funda pentru cel mai argumentat raspuns

Răspuns Câştigător
| mariacris98 a răspuns:

Seria "Academia Vampirilor" este mult mai frumoasă decât "Jurnalele Vampirilor", care chiar nu îmi place deloc. Serialul este frumos, dar cărţile lasă de dorit. Nu îmi place nici acţiunea şi mi se par plictisitoare. "Academia Vampirilor" mi-a plăcut foarte mult şi este pe locul 2 în topul cărţilor citite de mine care sunt destul de multe. Îmi place mult acţiunea, are mult mister şi povestea de dragoste dintre Dimitri si Rose este mult mai pură, este o dragoste adevărată, care a reuşit să învingă răul indiferent de piedici. În viaţa lui Rose nimeni nu contează mai mult decât Dimitri, a abandonat-o chiar şi pe prietena ei cea mai bună pentru a-l salva pe el. Chiar dacă a fost împreuna cu Adrian, tot la Dimitri se gândea şi nu cred că pentru Adrian ar fi mers aşa de departe.

5 răspunsuri:
| Rihanna18 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor! Cartile sunt foarte reusite si de asemenea te poti uita si la seial The Vampire Diaries [Jurnalele Vampirilor]. Un serial in adevaratul sens al cuvantului, un serial care chiar merita vazut!

| AleeSsandraa explică (pentru Rihanna18):

Jessica sa stii ca sunt o mega fana a serialului dar sfarsitul seriei Jurnalele vampirilor si Intoarcere nu prea imi convine deoarece Damon moare :d

| Rihanna18 a răspuns (pentru AleeSsandraa):

Pot spune ca il ador pe Damonhee hee. Serialul inca nu s`a sfarsit.Nu toate faptele sunt ca in carte. Sper sa nu fie asa... Tin sa spun k scriitoarea acestor carti a vrut, ca la sfarsit Elena sa ramana cu Damon. Din cauza ca producatorii filmului nu erau siguri pe ei, cu cine sa ramana Elena, au concediat`o... [aceasta fiind o mica paranteza].
Cum spuneam, sper ca serialul sa aiba un sfarsit maret si cu siguranta asa va fi.

| CohanIrina a răspuns:

Buna. Eu nu am citit Academia Vampirilor, insa am citit Jurnalele Vampirilor toate cartile, si pot sa iti spun ca nicio carte citita de mine pana acum, nu m-a tinut mai mult in suspans, iar cateodata sunt si momente foarte amuzante in carti. Bye wave

| Laughter a răspuns:

Eu am citit doar Academia Vampirilor, si mi-a placut foarte mult....insa nu stiu despre jurnalele vampirilor. Se spune ca Academia Vampirilor e mai buna (asta spun criticii).