| Arimoshiki a întrebat:

As dori si eu sa stiu cum pot scrie japoneza pe calculator.Am auzit ca uni folosesc tastele 8 sau 9 si literele a,b, c si scriu in japoneza. Am incercat si eu dar fara rost n-am reusit, ma ajutati va rog?

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Control panel,change language,change keyboards language,add,japanese, dublu click, bifezi japanese, dai ok.
cand deschizi word dai click pe bara de jos, unde scrie en si alegi japanese.

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Da-ti limba pe japoneza.limba tastaturii.

| Arimoshiki explică (pentru Nastia):

Dar cum sa fac asta? Imi poti da mai multe detalii?

| irbis a răspuns:

Pentru a putea scrie in japoneza, trebuie sa setezi tastatura pe configurare japoneza. Pentru a sti ce scrii, ai nevoie de o tastatura in japoneza, cu simboluri japoneze, sau ai putea folosi o tastatura pe ecran.

| KnowEverything a răspuns:

Cam greu de crezut ca intelegi japoneza.