| Ainival13 a întrebat:

Sunt in clasa a8a si am o problema, mai departe la liceu nu stiu sigur pe ce profil sa ma duc:d sunt intre filologie, stinte sociale si sintele naturii. sad Ma poate ajuta cineva care cunoaste bine aceste profile enumarandu-mi arat defecte[ce este greu] cat si calitati[ce este usor si/sau frumos]? >Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Stiinte ale naturii:E mai usor. Faci putin mai multa chimie si biologie.
Filologie:Ai mult de citit si bagi romana-n tine.
Stiinte sociale:Acolo o sa faci romana,istorie,geografie, de astea, logica.
Nu pot sa iti recomand nimic deoarece trebuie sa fie alegerea ta daca ma intelegi...Succes la liceuwinking

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

La Ştiinţe ale naturii sunt eu şi se face multă matematică, fizică, biologie, chimie, informatică şi nu e atât de uşor pe cât pare.
Filologie: Se pune accent pe limbile străine. Şi nu e mai multă română decât la alte profile. Cred că mai mult citim noi, de la Real decât aştia de la Uman şi doar avem aceeaşi profă de română.
Ştiinţe sociale: Logică, psihologie, economie, istorie.

Filologia e cel mai uşor profil, părerea mea. Dar nu poţi face decât facultatea de drept, limbi străine, litere...

| 0PopaPorno a răspuns:

La filologie faci multa istorie, romana si limbi straine. La stiinte sociale este foarte usor pentru ca faci mai mult materii de vrajeala.Iar la stiintele naturii e frumos, dar faci multa chimieee. Ramane la alegerea ta.winking

| Ainival13 explică:

Stintele naturii*

| Ainival13 explică:

Multumesc love struck

| ixedin a răspuns:

Eu sunt la filologie... daca vrei sa vorbim da add la sweety_ella_gabryella