| annamaria199925677 a întrebat:

sunt in clasa 8-a si pana acum o saptamana vroiam sa ma duc la un liceu cu profil de mate-info, dar acum m-am razgandit, cred ca un profil de stinte ale naturii e o alegere mult mai buna, sunt foarte confuzaaaaaa! va rog ajutati-ma nu stiu ce sa aleg si examenul se apropie si nu stiu ce sa fac! orice detaliu despre aceste profile ma va auta. multumesclaughing)

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci dupa terminarea liceului, la ce meserie te-ai gandit.

| annamaria199925677 explică (pentru ElenaSA):

Nu prea stiu. inca sunt indecisa in privinta liceuluihappy

| ElenaSA a răspuns (pentru annamaria199925677):

Decizia cu privire la liceu o faci si gandind in perspectiva. Ce arie de meserii constituie domeniul tau de interese...

| annamaria199925677 explică (pentru ElenaSA):

Nu prea stiu, e o intrebare foarte dificila.inca nu stiu ce vreau stiu doar atat : vreau sa am o slusba bine platita, sa fiu o femeie respectata si am un loc de munca "curat" adica nu intr-un depozit sau cine stie ce loc, eu ma vad intr-o cladire inalta cu multe birouri si toate celewinking

| radu69 a răspuns:

Buna, daca te descurci cu matematica si iti place ar fi pacat sa nu mergi pe mate-info, e cel mai bun profil pentru ca dupa terminarea liceului vei avea mai multe oportunitati de ati alege facultatea dorita, oricum tu alegi, multa bafta!