| Alexandraseia77 a întrebat:

Am terminat scoala in Italia stiti unde as putea obtine o diploma pentru limba italiana in Pitesti? Multumesc

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Poti obtine un certificat de cunoastere a limbii italiene ca limba straina numai in urma sustinerii unui examen care se organizeaza o data pe an la Institutul Italian de Cultura din Bucuresti. De exemplu, examenul de Certificare a cunoştinţelor de limbă italiana (CELI) este organizat în colaborare cu Universitatea pentru Straini din Perugia in luna iunie a fiecarui an--- vezi in sursa informatiei : https://iicbucarest.esteri.it/......zioni/celi