| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappy
Fratele meu are o serbare la gradinita si trebuie sa fie imbracat in african.Nu am idee cum sa il imbrac, cum sa arate tinuta.Ideea e ca trebuie sa fie african pur(nu indian sau alte speciihee hee). Ma puteti ajuta?
Funda pentru cel mai inventiv raspuns.

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga mea, daca educatoarea s-a gandit ca fratele tau sa fie african, trebuia sa se gandeasca si sa-ti sugereze si cum sa-l imbraci. Daca ne gandim la africanii din triburi, acestia nu au prea multe pe ei, intrucat unde traiesc este f. cald. Imbracamintea lor e f. sumara, formata doar dintr-o "fustita" din piele sau din frunze de palmier. In rest nimic. Dar in afara de imbracaminte, africanii poarta la gat tot felul de "coliere" si bratari confectionate de ei din scoici, pietricele, colti de animale, etc. In plus, africanii sunt f.f. negri. Deci, daca serbarea nu e maine, ci peste vreo cateva zile, te sfatuiesc pe tine sau pe parintii tai, sa mergeti si s-o intrebati pe educatoare referitor la tinuta. Poate va sfatuieste ea cum sa-l imbracati sau poate ii schimba rolul, intr-unul caruia sa-i poata fi confectionata o costumatie. Din punctul meu de vedere, cu scuzele de rigoare, educatoarea n-a prea gandit mult cand i-a dat un astfel de rol.
Daca ne referim la copiii africani din ziua de azi, chiar daca poarta o anumita tinuta, pielea lor tot neagra e, iar parul f. cret, ceea ce nu stiu cum ai putea sa realizezi la fratele tau. Uite aici niste fotografii:
http://www.foto.md/en/photo/57458
http://www.google.ro/......tp?/imgres

2 răspunsuri:
| dandelion a răspuns:

Ținutele africane sînt chiar destul de interesante. Am prieteni africani care le poartă. Uite aici, că sînt foarte multe modele:
http://www.google.ro/......tp?/search

Succese! Hainele astea-s chiar foarte super! Vreau si eu! :))

| Trinitygen a răspuns:

Pai... il imbraci numa in pantalon short, si il pictezi peste tot cu vopsea neagra... eventual il razi in cap.