| rosad a întrebat:

Dati-mi o idee...
trebuie sa organizez o serbare la grupa mare la gradinita dar nu am nici o idee despre tema sa... cea mai buna idee primeste fundita

6 răspunsuri:
| ralucaralu a răspuns:

Poti sa faci un concurs pentru cei mici. Care impacheteaza mai repede un sapun/ciocolata intr-un servetel si cat mai frumos, care sparge primul un balon de pe o sfoara, care raspunde mai repede. Cam asta sunt ideile mele.Succes!

| madalykuka a răspuns:

Pai poluarea naturi?
si o sa fiti si o gradinita eco,,, poti pune copii sa se costumeze in chesti reciclabile, adica sa-si faca un costum din lucruri reciclabile, cum sunt petulrile, cartoanele, foile alea arginti de la pachetele le puteti polosi ca decor...
eu as organiza ceva de genu, daca nu o piesa de teatru, scufita rosie, alba ca zapada, capra cu 3 iezi, :d

| maya_7683 a răspuns:

Acuma depinde si de citi copii ai, ce alte teme a-ti folosit in cadrul altor serbari, dar ai putea sa alegi o tema legata de vara si 1 Iunie,, Miracolul copilariei,, Poti sa faci un referat scurt si frumos despre copilarie si farmecul ei, si apoi desigur sa dezvolti tema cu cintece, poezii, scenete scurte.Sau o alta tema frumoasa ar fi,, Carnavalul florilor,,. Fetitele sa poarte costumase model de diferite flori, cauti pe net poezioare despre flori, faceti un dans al florilor...etc.Daca totusi nu ai nici o idee poti intra pe didactic.ro,la invatamintul prescolar si acolo cauti in discilpline o tema care crezi ca ti-ar placea si s-ar potrivi desigur grupei tale de copii.Insa sunt sigura ca vei gasi ceva potrivit si te vei descurca de minune.Bafta.

| rebb a răspuns:

Ai putea sa faci serbarea in cadrul unei teme marine, ca tot vine vara.Copiii ar putea sa se costumeze in creaturi acvatice si probabil fetitele vor fii incantate sa fie sirene pentru o zi.tongue
Sau probabil mai mult le-ar placea o tema a dulciurilor sau ceva asemanator. Ai putea decora totul ca o "casa de turta dulce".

| Roberta00 a răspuns:

Ai putea face o sceneta dintr-o poveste pentru copilasi.

| hd04wbw a răspuns:

Pai despre ce sa fie? Daca nu trebuie sa aiba o anumita tematica eu zic sa cauti pe net sa vezi cam ce fel de zile ar urma.Adica ex:ziua naturii, ziua europei, etc.Vezi cam ce ar putea sa te ajute si ce ai putea sa faci cu cei mici.Gandeste-te la o serbare cu o tematica din aceste "zile" dar doar din cele cu care poti lucra cu cei mici.Bafta.