| kolasin2 a întrebat:

mie imi place de ceva vreme sa desenaz tatuaje, iar un prieten mai mare m-a intrebat daca vrea ca eu sa ii fac un tatuaj pe brat.Eu nu am mai facut tatuaje pe piele pana acum

Are el un alt prieten cu un model pregatit de cativa ani dar nu a vrut sa-l faca.

Si mi-a spus ca o sa puna modelul acela pe brat si eu o sa dau cu cerneala cu ajutorul a ceva unealta speciala.

Am acceptat imediat. Dar...acum realizez ca, daca fac vreo greseala, v-a ramana pe viata acolo.

Deci, intrebarea mea este: Ce trebuie sa stiu despre tatuaje pe piele? Si cum ma tot antrena ( gen, sa incerc sa desenez pe servetele pentru a simula pielea)?

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| iAMVi a răspuns:

"Desenez tatuaje" Cum adica? Folosesti aparatul de tatuaje?
Daca nu, nu te baga nici daca se roaga de tine in genunchi pentru ca stiloul n-are nicio treaba cu aparatul.

Cat despre exersat, cumpara o bucata de sorici, pune schita pe ea si incearca sa faci tatuajul, si vezi pana iti iese ca lumea.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Tu rezuma-te la desenat. Prietenul tau sa mearga cu desenul la un salon specializat.

| kolasin2 explică (pentru Valentinaldoilea):

Nu am prezizat: tipul pe care el il stiu e profesionist in tatuaje, dar ar vrea ca EU sa fiu cel ce ii pune cerneala pe brat

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru kolasin2):

Am inteles ca vrea ca tu sa ii dai cu cerneala. Mai mult, am remarcat " cu ajutorul a ceva unealta speciala."
Acea "unealta" e un ac, care introduce cerneala in piele. Daca nu te pricepi, nu risca. Daca vrei sa faci tatuaje, e bine sa faci prima data un curs.