| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Scriu o carte si peste ceva timp am de gand sa o public. Stie cineva cam de cat este nevoie avand in vedere minimul de pagini ca sa o pot publica? astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| steve2011 a răspuns:

Daca e buna nu are importanta

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut. Iti scrie un scriitor. N-are importanta numarul de pagini. Acum eu n-am idee daca tu scrii un roman, o nuvela, o carte de povestiri etc. In general un volum depaseste 70 de pagini si de acolo poate sa mearga pana la... well, it's up 2 u. Oricum in momentul in care tu incepi sa lucrezi harta ideilor si apoi sa creionezi fise de personaje si fise de actiune (inainte de a te apuca sa scrii propriu zis cartea) vei vedea in mare cam la cate pagini sa te astepti cu o marja de eroare relativ mica. Continutul ramane cel care conteaza de fapt iar editurile pe asta pun accentul.

| anonim_4396 explică (pentru TheAce):

Multumesc. sanatate si spor in toate

| Dya1 a răspuns:

Pai eu cred ca minimul de pagin pagini 190 sau 200 mai. Dar depinde de ce este vorba de vampiri, dinozauri etc!

| anonim_4396 explică (pentru Dya1):

In aceasta carte critic si descriu simtirile si simturile sufletului ceea ce simte el si totodata omul. incerc sa fac sa straluceasca frumusetea sa ca om si ca materie spirituala.