| bitulica a întrebat:

Buna va rog sa ma ajutati. As dori sa scriu o carte si am citit cateva tips-uri pe net printre care unuel sunau astfel:
dupa ca ai scris carte cumpara o carte cu foi albe... De unde as putea cumpara o astfel de carte dati- mi nume de librarie virtuale sau normale si cam cat ar costa o astfel de carte. mentionez ca sunt din bucuresti si vreau librari tot pe aici prin zona cum ar fi eminescu sau ceva de genu. multumesc mult si promit funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| nigga83 a răspuns:

Ar trebuie sa merg la o tipografie sau sa intrebi la o libraria humanitas.

5 răspunsuri:
| AnotherCatWoman a răspuns:

Deci nu am inteles:
1. vrei sa scrii o carte aka sa fii autor?
2. daca vrei sa scrii o carte, pentru ce iti mai trebuie o a doua carte?
3. daca tot iti iei o a doua carte, de ce sa aiba paginile albe? Asta exceptand faptul ca in viata mea nu am vazut o carte ( publicata\tiparita), nu pun la numar "Tot ce stiu barbatii despre femei", care sa aiba foile albe...
Mai lamureste-ma inca o data, te rog, ce vrei mai exact sa faci.

| bitulica explică (pentru AnotherCatWoman):

Bun deci vreau sa scriu o carte aka eu sa fiu autorul.
cartea,manuscrisul vreau sa il realizez pe o carte cu foi albe un fel de agenda doar ca nu are data si nici linii si nimic. este o carte ca oricare alta doar ca poti sa iti scrii povestea pe paginile ei e ca un fel de jurnal.in stilul asta arata cartea
3 vreau sa stiu de unde se cumpara aceste agende cu foi albe. sper ca te-am lamurit

| AnotherCatWoman a răspuns (pentru bitulica):

Ok, am inteles acum. Stiu ca se gaseau la papetarie, sub denumirea de caiet maculator. Eu ti-as recomanda altceva. Sa scrii continutul la calculator( asa o sa fie mai usor de citit pentru editor, si o sa aiba un aspect mai placut) si apoi sa mergi cu printurile la indosariere. Imi aduc aminte ca a mai intrebat cineva ceva asemanator thinking Caut si revin.

| AnotherCatWoman a răspuns (pentru bitulica):

K, era vorba despre intrebarea asta. http://www.TPU.ro/......rte-da-ai/ Bafta!

| eucumine010 a răspuns:

Cartea o scrii unde vrei tu, apoi te duci cu ea la o editura si ti-o printeaza ei. Dar costa si sunt sanse ca editurile sa te refuze.