| anonim_4396 a întrebat:

Cate carti ati citit in 2020 si care dintre ele v-a placut cel mai mult?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Imi vin in minte acum, din ultimele luni...
"Puterea extraordinara a subconstientului tau" de Joseph Murphy si "In the Tall Grass" de Joe Hill si Stephen King.

9 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cine mai citește cărți în 2020 când poți citi cărți online.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Sofer):

Pai... destul de multe? :D
Nu se compara o carte fizica cu una in format digital.

Uite si niste statistici:
https://www.google.com/......s-why.html
https://blog.getbookly.com/2020/02/19/reading-statistics-2020/

| Dismally a răspuns:

Cred ca 12 si cel mai mult mi-a placut Minunata Lume Noua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cugetările lui Pascal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

79 de carti, continand proza, eseistica si literatura diversa (romana)
12 carti + 6 volume medicale (scrise in limba germana)
2 volume de rezidentiat de 450 si 650 pagini (in romana)
La prima vedere cam atat imi pot aminti. Cel mai mult mi-a placut un ghid de comunicare Medic - Pacient in care se punea accent pe empatie si barajele de comunicare.

Pe cealalta parte ar fi... "King of the flies" scrisa de William Golding

| Goddessss a răspuns:

Vreo 7, cel mai mult mi-a plăcut, de veghe in lanul de secara ''

| AlinMrs a răspuns:

Rich dad, poor dad de Robert kiyosaki?

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Cu rușine realizez acum și recunosc că nu am citit nicio carte anul acesta.

| Cybele a răspuns:

Eu am citit multe carti de biologie anul acesta. De literatura din pacate nu am avut timp.