| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot afla la ce am ramas corigenta fara sa sun profesorii, diriginta sau prietenii? Adica...Pe usa de la scoala, scrie? Scrie elevii care sunt corigenti, repetenti? Adica nu stiu exact la ce am ramas sau cum...pentru ca in ultima saptamana nu am mai mers la scoala..si mi-e frica sa sun pe cineva sa nu primesti vesti proaste.

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Suna sau du-te la secretariatul scolii si te vor informa exact despre situatia ta scolara. Acolo sunt cataloagele si listele cu promovatii si corigentii. Diriginta sau directoarea ori sunt in vacanta si nu vei putea lua legatura cu ele, ori e posibil sa nu stie, fara documente, situatia ta.

| Mihaela1964 a răspuns:

Mergi la scoala,vorbeste cu secretara sefa,iti va spune la ce materii ai ramas corijent, trebuie sa vorbesti cu profesorii la ale caror materii ai corijenta, sa vezi in ce zile fac pregatire la materiile la care ai probleme, data cand se sustin examenele.Nu neglija si prezinta-te la scoala, atunci cand trebuie, altfel nu vei promova anul.

| andrw1929 a răspuns:

Suna pe cineva... sau du-te la scoala si uita-te la lista de corijente!
Data viitoare invata mai mult!
Succes!

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Cel mai bine e sa o intrebi pe diriginta ta.ea e cea care stie despre evenyualele corigente pe care le ai si cu siguranta te va ajuta sa treci peste ele.nimeni altcineva ne te-ar putea ajuta mai bine decat ea.sa nu iti fie rusine sau jena sa vorbesti cu ea, nu esti poate nici prima nici ultima care trece prin asa ceva, ai incredere in tine si totul o sa se rezolve cu bine.iti doresc succes sa treci peste ele!

| Rachetul a răspuns:

Poti sa suni la secretariat. daca nu in sapt 2-6 sept se afiseaza la scl

| BizuBVBArmy a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa suni pe un coleg care sti ca merge zilnic la schoala