| GulDan a întrebat:

Dati-mi si mie idei ce sa desenez sa exersez, sa ma perfectionez si vreau mai incolo sa castig si bani din asta.Multumesc!

7 răspunsuri:
| LoveTenis a răspuns:

Ai putea sa incerci sa desenezi din Scooby-doo sau Ciudateni sau alte personaje ca sa poti fi atent\a la detalii apoi poti incepe cu peisaje si caznd devi mai bun\a poti sa desenezi desene abstracte sau chiar portrete!

| Foxglove13 a răspuns:

Poti sa incepi cu chestii marunte big grin
Personaje din desene animate, oameni(crochiuri), incearca studiul ochiului, uita-te pe paginile de FB si acolo o sa gasesti(probabil) fotografii care sa-ti placa, animale, cauta fotografii care sa te atraga si incearca sa le faci. happy
Bafta big grin

| BeHappy26 a răspuns:

Si mie-mi place sa desenez, si am castigat bani din asta... ideea este ca lumea in general este atrasa de picturile alea creionate sau cele care cuprind multa culoare... mai ales cand culorile: rosi cu verde, portocaliu cu albastru, mov cu galben, sunt unele langa altele. happy

| GulDan explică (pentru BeHappy26):

imi zici si mie pls cum ai castigat bani din desenatbig grin?

| BeHappy26 a răspuns (pentru GulDan):

Pai. dupa cum ti-am spus. Am facut mai multe desene creionate, care aratau semnificatia a ceva, de exemplu: importanta familiei, copilariei, importanta scolii. etc. Dar am mai facut si desene colorate, care ieseau din evidenta datorita culorilor pe care le-am combinat. La inceput le-am aratat parintilor si neamurilor mele, apoi prietenilor, dupa care a devenit din ce in ce mai multa lume atrasa de ele. Le dadeam desene facute pe foaie, dupa care, am inceput sa pictez pe panza, ca si cum faceam tablouri. Trebuie sa ai si putin noroc happy

| Adelina16 a răspuns:

Dacă ești începător și încă la școală, poți să începi cu desenele la desen. happy Dar picturile atrag multă lume... Ei bine, trebuie să vezi ce îți place cel mai mult să desenezi : portrete sau tablouri. Și, în plus, trebuie să ÎȚI PLACĂ. Astfel, vei da culoare picturii. Mie, de exemplu, îmi place să desenezi oameni. Mă uit după un desen și trasez și eu liniile. Nu e complicat - trebuie să ai răbdare și să fii ambițios. Dar poți ca, de asemenea, pentru început, să desenezi detalii : coafuri, ochi, buze. Și contează și originalitatea. Poți să desenezi haine.

| dinumariiia9ir a răspuns:

Portrete.