| MayhemChimera a întrebat:

Hei happyCaut carti cu o tema specifica, dar nu prea gasesc.Probabil ca unii stiti de cartea Ultima vrajitoare din Transilvania de Anna Vary.As vrea carti in genul in care actiunea sa se petreaca in sate,genul cum este prezentat satul V in carte, cu oameni superstitiosi si locuri ciudate si chestii bizare in general.Cel mai folositor raspuns primeste funda big grin

1 răspuns:
| Seby52 a răspuns:

Hei! Eu am citit seria Cronicile Wardstone si au meritat! Prima care este "Ucenicul Vraciului" de Joseph Delaney, iar seria continua cu inca 7 carti. Sunt foarte captivante si chiar ti le recomand! happy