| Dacianna a întrebat:

:*. Poate ca este o intrebare cam tampita, dar desi am citit si am si vazut specatcole cu Romeo si Julieta eu tot nu am inteles un lucru. De ce se urau familiile Montegue si Capulet? De la bun inceput ma refer NU dupa ce a murit Tybalt.

Fundita!

3 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Nu este mentionat de ce se urasc familiile, poate fi un conflict mai vechi, invidii, orgolii.

| Dacianna explică (pentru AxelBv):

Pai un conflict mai vechi si este. Dar eu eram curioasa ce conflict mai vechi? laughing

| LauraEU a răspuns:

Pt ca o familie era bogata si una era saraca.