| sabilopod a întrebat:

Hey, vreau sa pictez pe un perete dat cu lavabil.Ce vopsea trebuie sa folosesc?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| LostInBubble a răspuns:

Am pictat in curte la o femeie, pe perete. Acolo am pictat cu lavabila alba si nuante de culoare dinalea mici. A mers perfect, chiar foarte bine.
Aceeasi lavabila am folosit si cand am pictat pe niste lemne vechi.

Si intr-un club, am dat cu lavabila alba pe perete, apoi am inceput sa fac peste cu acrilic. happy
Deci orice e posibil.
Eu zic sa incerci acrilicu.

| sabilopod explică (pentru LostInBubble):

De unde ai cumparat vopseaua acrilica?

| LostInBubble a răspuns (pentru sabilopod):

Ii un magazin de pictura in orasul meu. Si la tine trebuie sa fie.

| sabilopod explică (pentru LostInBubble):

Cum se cheama? sau macar de la ce firma sunt vopselele, as vrea sa la iau de pe internet, ca sunt mai ieftine...

| Lavy_6719 a răspuns:

Am incercat si eu. si a mers. am folosit acuarelewinking

| EeDiy a răspuns:

Poi încearcă să foloseşti Acuarele TEMPERA.Le cumperi de la librări.
FuNdiŢă?love struck