| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa imi pictez eu un perete, ce materiale imi recomandati pentru asta?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Poti folosi si sprayuri speciale pentru pictori.
Peretele este bine sa-l pregatesti in prealabil cu o plasa de fibra.

2 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Trebuie pregatit bine peretele pentru ca munca sa nu se transforme in esec. Apoi cu tempera, aquarela, guasa, sau cel mai bine, culori acrilice poti picta de doresti.

| psiholoaga a răspuns:

Culori acrilice si pensule moi. Inainte stergi bine de praf peretele. Daca nu este drept, smirgheluiesti si dai cu vopsea. Lasi sa se usuce 2-3 zile, apoi pictezi ce vrei tu.