| PumpkinDoll a întrebat:

Imi explica si mie cineva care-i treaba cu stilul Vintage? Cum a aparut, in ce constra samd.Recunosc stilul vintage cand il vad, dar daca ma uit la o poza vintage si ma intreaba cineva de ce elementele din acea poza sunt vintage, nu stiu sa-i explic.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Stilul vintage, a aparut la saraci, din lipsa banilor si a posibilitatii de a cumpara lucurui noi si moderne, prin reciclarea hainelor folosite de altii, care le aruncau la magazinul saracului sau le donau la saraci.
Ulterior, a aparut moda cu stilul asta de vintage (vechitura), ca un nou stil, mai putin injositor pentru saraci.