| drake a întrebat:

am 15 ani si desenez ff fain daca vreti sa vedeti inttrati pe www.pdrake1.deviantart.com stiu ca n-am prea multe poze da o sa mai postez. deci sunt cel mai bun din clasa la desen da nu ma laud sau asta. da vreau sa fiu mai bun... vreau sa fiu ca fata asta din anglia care are 30 de ani www.pbird12.deviantart.com imi puteti spune cum sa fac ca sa fiu si eu ca ea? ea deseneaza traditional( pe hartie si cu creioane) asa si eu si ce ziceti mai bine ar fi pe tableta?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Pentru un începător nu e chiar rău dar ai nevoie de încă mult exerciţiu, lucru, plus îndrumarea unui "creionist"de meserie.
Lucrările cetăţencei din Anglia sînt ceva, mult departe peste tine. Ai încă mult de lucru. Nu te îmbăta cu apă chioară. Caută un îndrumător sau du-te la Liceul de artă sau la ŞcoalaPopulară de Artă.

3 răspunsuri:
| DeutzaMyky a răspuns:

Bună! Dacă eşti din Bucureşti şi eşti pasionat de artă şi cultură dă-mi un mesaj si te voi lua cu mine la cîteva evenimente ale unei asociaţii culturale din Bucureşti pentru a cunoaşte cîţiva dintre pictorii contemporani şi dacă îţi va plăcea vei putea beneficia de asistenţa lor în taberele de creaţie organizate de această asociaţie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Văd că eşti interesat de artă. Dă un click şi aici poate găseşti ceva de folos http://zinnaida.ro/

| ykrabor a răspuns:

Salut,
M-ai ai multe de invatat si asta nu iti spune un artist in arta desenului iti spune un simplu baiat care se pricepe la poze sau fotografii. M-am uitat pe deviantart-ul tau si nu ma atrage niciuna din cele 2 poze. ai putea sa te duci la un liceu de arta ca sa inveti pentru ca ai indemanare sau sa faci niste meditatii. Ceau