| robertnuconteaza a întrebat:

Salut,am primit la scoala o sarcina,anume sa fac un proiect din materiale reciclabile, imi dati si mie o sugestie?

Răspuns Câştigător
| volumexd a răspuns:

Presupun ca ar trebui sa fie original, asa ca pune-ti creierasul in functiune ca nu-i asa greuwinking

4 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Ce o fi asa de greu?

| tintareco a răspuns:

Nu ştiu pentru ce domeniu este proiectul,dar două comerciale simple îţi dau eu: este vorba de pungi de lapte pe care,le secţionezi pe trei laturi şi astfel obţii un dreptunghi,pe care,prin coasere îl ataşezi altui dreptunghi,astfe obţinînd o folie de plastic gata înscripţionată.În paralel cu această operaţiune,iei nişte bucăţi de pînză,care rezultă după croire si le coşi între ele,apoi,pe materialul textil astfel rezultat,lipeşti folia de plastic înscripţionată.Din acest material astfel obţinut,poţi confecţiona,huse,pelerine de ploaie,plase,sacoşe pe care să le denumeşti: "Recyclable eco bag"by robertnucontează.
O altă posibilitate,tot din pungi de nylon,este aceea de a obţine fîşii,pe care să le împleteşti in trei (ca şi coada de la fete) apoi, să o rulezi în formă de circulară sau dreptunhiulară.Ai obţinut astfel un ştergător de picioare mai altfel, rezistent şi durabil. Posibilităţile sînt nenumărate, este nevoie de imaginaţie şi muncă, dragoste de muncă.Îţi urez succes.

| VwBora a răspuns:

AI putea face un robot sau o machetă cu orașul din care ești.

| IamAnaaaa a răspuns:

Ai putea face un robot, o masina sau haine