| IonOlive a întrebat:

Cu cat timp inainte se intra in sala la o piesa de teatru? Se poate, de exemplu, sa intru cu jumatate de ora inainte sa-mi ocup loc? Sau poate cu 45 minute inainte? Si trebuie neaparat sa ies in pauza in foaier sau pot sa raman in sala pe perioada pauzei?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca e cu intrare libera da, te duci inainte ca sa ti ocupi locul. Daca e cu bilete, te duci cu vreo 10-15 minute inainte de ora pusa pe bilet.
In pauza faci ce vrei, ori iesi ori stai in sala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se vad bilete cu locuri? ce rost are sa te duci tu sa ocupi loc?
poti sa intri cand se deschide sala... in pauza faci ce vrei