| Renyxee a întrebat:

Salut TPU! As vrea sa dau anul viitor admitere pentru un liceu de arte/ pedagogic. Problema mea este natura statica, care imi da mari batai de cap la ambele profile. Cum as putea sa imbunatatesc acest aspect?
Prietenii mei mi-au spus ca se intra destul de greu si ca nu se poate fara meditatii, dar eu nu imi permit. Credeti ca as avea sanse sa imbunatatesc acest aspect pentru a intra macar la unul din cele 2 licee?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Exista multe canale de Youtube care explica cum sa desenezi. Poate chiar ai talent care trebuie slefuit si nu e chiar necesar sa faci pregatire ca ceilalti.Eu zic ca merita sa incerci, e posibil sa iei o nota buna pentru admitere si pe cont propriu.Plus ca eu stiam despre sesiunile deschise de pregatire, organizate chiar acolo la liceu, ca se tin cu cateva luni inainte de admitere.Si profesorii se plimba printre banci, ofera sfaturi la fiecare etc.Cel putin asa a fost cand am dat eu pentru arte, nu stiu acum care e situatia.

Succes.