| Alexutzu28 a întrebat:

Daca nu sunt foarte bun la matematica si sunt foarte talentat la desen,vreau sa spun ca sunt la un liceu de arte si foarte bun la natura statica, pot intra la facultatea de arhitectura?

2 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Normal ca poti intra. Doar ca va trebui sa ii dedici mai multe ore matematicii si sa ii dai mai multa atentie ca sa nu ai probleme cu ea. Ti-o spun fiindca sunt intr-un caz asemanator, si nu am avut de ales, doar sa ii dedic mai multe ore matematicii ca sa pot suporta.

| crissag a răspuns:

Buna.
Poti intra aici sa-ti faci o idee despre genul de studiu pentru admitere. :)
www.facebook.com/MeditatiiArhitectura.CG