| Anonimul151 a întrebat:

Se mai merită scrierea unei cărți și apoi publicarea sau nu? Credeți că în viitor oamenii vor mai fii interesați să citească sau nu?

Credeți că vor renunța total la citirea cărților din cauza "tehnologiei"?

8 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Au inceput sa fie din nou populare. Si se citeste din ce in ce mai mult. Acum depinde te tema cartii si publicul tinta. Dar cred ca pentru inceput poti publica online, ca sa vrzi piata/ interesul/ cererea, iar apoi poti încerca si varianta tiparita.

| RAY a răspuns:

Mai mult documentarele sau filmele, desigur daca scrii despre Știința, filozofie, SF, psihologie, alimentație, tehnologie eu as cumpăra sau blog daca ai sa citesc ceva interesat, deci da merita

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Se mai. 2. Vor mai fi. 3. Nu vor.

| Anonimul151 explică (pentru sadrian46):

De ce dai aceste răspunsuri fără rost?

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonimul151):

Au rost dacă le citești cu atenție.
Ai întrebat dacă se ma merită. Ți-am răspuns că - se mai. Nu am vrut să îți scriu un roman. Etc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, dar digital.

| DonEduardo a răspuns:

Nu pot vedra viitorul, insa sunt sigur ca mesajul cartii "Fahrenheit 451" e adevarat.

| MorcovMajestic a răspuns:

Nu merita. Nu se va renunta la carti. Cartile nu au fost niciodata populare. Acum se citeste mai mult ca oricum dar ca si pe vremuri citesc aia cu timp si bani