| AlinutzaRouz a întrebat:

Stie cineva o vraja sau vreun mod prin care poti chema spiritele?

Răspuns Câştigător
| zemantex a răspuns:

Poti incerca sa faci spiritism. stiu persoane care fac asta de ani buni si n-au ramas nici fara bani, n-au fost nici internati la nebuni.

36 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Exista vraji...acesta-i adevarul...Asa cum exista Binele, tot asa exista si Raul...Biblia si preotii vorbesc despre existenta spiritelor, a vrajilor... dar ne si avertizeaza ca nu este bine sa ne folosim de ele...
Cel mai bine, daca ai o problema de orice fel, incearca prin propriile puteri sa le rezolvi. Prin intelepciune si iubire orice este posibil. Daca rezolvi o problema prin vraji...bine nu va fi...pentru ca Raul atrage rau...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Vad ca esti hotarata sa practici sau sa te folosesti de vraji... cei care te-au povatuit ca astfel de lucruri sunt periculoase sau ca nu este bine sa te joci cu focul, i-ai considerat stupizi...raspunsul pe masura asteptarilor tale l-ai premiat...nu ma deranjeaza acest lucru, dar fiind mult mai mare ca tine si avand experienta destula de viata, te sfatuiesc sa nu incerci sa faci astfel de lucruri... Cei care practica spritismul sau vraji au experienta si si-au asumat toate riscurile...fii sigura ca fiecare dintre vrajitori stie cu ce se confrunta...ma refer la cei care sunt vrajitori si nu sarlatani...
Normal ca cei care fac spiritism sau vraji castiga bani de pe urma celor disperati sau slabi...asta vrei tu? sau vrei doar sa experimentezi pentru tine...pentru ca ambele nu sunt fapte crestinesti! Daca vrei, ma da-mi un stupid sau mai multe ca sa ma edific asupra ta!

| adyth a răspuns:

Esti sigura ca exista asa ceva?

| Bloo2 a răspuns:

Cheam-o pe bloody mary laughing)...

| JackieSue a răspuns:

Leaga o carte sau ceva de o sfoara si te duci la mormantul raposatului si dupa ii zci sa vina si ii pui intrebari la care sa raspunda cu da/nu. Daca (virgula) cartea se invarte in dreapta=da, in stanga=nu.

In direct si in reluare de la Zero tv[otv]laughing.

Asculta:stiu cum e sa pierzi pe cineva si dupa sa vrei sa vorbesti cu pers. respectiva chiar daca e moarta, dar e impsobil.Nu exista vraji.Scuze de dezamagire.

| AlinutzaRouz explică:

Nu e chiar cum credeti voi, da ma rog, nu conteaza

| AlinutzaRouz explică:

Va rog stiu in ce ma bag, degeaba ziceti ca sunt posedata, nu sunt. Poate doar obsedata de magie si spiritizm, si vad ca nu ma intelege nimeni.

| AlinutzaRouz explică:

In sfarsit un raspuns care sa ma ajute. mersii mult zemantex

| AlinutzaRouz explică:

Imi pare rau pentru ce v-am facut sa credeti, dar am fixatiile mele, vreau doar sa experimentez ceva neobisnuit ( magia a murit de mult in mintea oamenilor moderni, dar eu chiar vreau sa incerc, ori vraji, ori spiritism) Stiu ca e impotriva credintei voastre, dar... Asa sunt eu, tin la parerile mele si la hotarari. Ma simt pregatita sa fac asta si la fel si cei care o vor face impreuna cu mine, ei au mai facut si inainte lucruri din astea si nu au murit, nici nu au inebunit, iar eu vreau sa fiu ca ei, chiar daca asta inseamna sa incalc ce e scris in biblie( si daca, chiar e vorba de credinta eu am o alta poveste si o alta conceptie, nu mi-a bagat nimeni in cap toate astea, familia mea e de crestini, dar eu simt altceva). Stiu ca nu ma intelegeti, inainte si eu eram credincioasa, dar acum pur si simplu nu mai simt daca ma rog, icoanele nu-mi mai inspira nimic decat pure opere de arta, bisericile la fel. A fost o mare greseala sa cer pareri, sunt putini ca mine, si aceia sigur au patit la fel. Asta e.

| Fantome_Vanatorii_1905 a răspuns (pentru AlinutzaRouz):

Wow.In sfarsit la fel ca mine.Alina ai aceeasi problema ca mine.Si eu vreau sa comunic cu un spirit sau demon.Si parintii mei sunt crestinii.Si eu sunt pasionat de fenomene paranormale.Doar ca eu ma rog si am credinta in Dumnezeu dar nu neg ca exista Satana ba chiar cred ca exista si este un fel de idol pentru unii.Eu sunt intre Dumnezeu si Satana.Eu momentan cred in ambele. Uite iti dau id meu pe care vorbesc cu persoane care au trait fenomene paranormale si ai ajut fenomene_paranormale.Te rog sa vorbim.

| JustMeFlory a răspuns:

Eu una nu stiu! Si sincera sa fiu nu cred ca exitsa asa ceva! de ce sa nu lasi mortii in pace?

| zuzumic a răspuns:

Doamne dumnezeule mare da pentru ce iti trebuie sa vorbesti cu mortii... lasa-i sa se odihneasca in pace... mie una sincer nu mear placea de loc sa am un spirit in preajma mea

| alle_1861 a răspuns:

Ce te-a apucat mai? Vii cu vii, mortii cu mortii. raised eyebrows

| optimista_5827 a răspuns:

Nu face asa ceva. exista vraji si exista modalitati prin care oricine poate chema... dardaca nu stii cum sa-l mai trimiti inapoi, ramai cu el pe cap toata viata. alta chestie... daca ingadui sa se apropie de tine cine nu trebuie s-ar putea sa-ti para rau. sunt niste curiozitati care vor trece. crede-ma ca nu e deloc placut sa ai companie in casa. ca si daca e un suflet pasnic, oricand poate sa treaca de partea cealalta. nu te juca cu focul. o sa-ti para rau.

| danutza a răspuns:

Singura vraja pe care o stiu e a ta laughing

| Betty18 a răspuns:

Hihihi. vrei sa trezesti pe cineva din morti?

| evelina_8943 a răspuns:

Un sfat: Nu incerca! Daca un spirit se atasaza de tine, nu mai scapi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, noteaza...
1)deschizi ziarul
2)cauti o tigan.(am uitat, fara rasism)vrajitoare
3)pasul trei consta in amanetarea aurului din casa
4)incepi sa momesti tig. vrajitoarea cu cate 1000de euroi
5)maresti miza si scoti 3000de euro la vrajitoare(ptiu na ca mi-a iesit din a treia fara sa o fac tigancahee hee )
6)constati ca nu mai ai bani si te plangi autoritatilor care se vor tavali de ras cand vor auzi povestea ta
byebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chind e luna plina stai in fata oglindei la ora 12:00 si pune poza cuiva sau pronunta numele lui de mai multe ori o sa vezi rezultatul succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da zi bloodi merry de 3 ori la oglinda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi a trecut ceva timp de la cererea ta, vreau sa iti raspund. Nu sunt ca cei care sustin ca vai, nu se poate etc. Se poate... dar pentru a reusi sa practici fenomenele paranormale, trebuie in primul rand sa iti asiguri protectia. Trebuie sa citesti ani buni, sa inveti multa teorie. Daca nu ai suficiente cunostinte, poti sa regreti toata viata. Spiritele sunt diferite si te pot influenta foarte usor. Sunt oameni care stiu aproape totul despre magie, si tocmai de-asta nu o pun in practica. Pana nu inveti mult, nu incerca! Crede-ma, vei elibera forte pe care nu vei fi in stare sa le controlezi! Numai credinta in Dumnezeu si in Ingerul Pazitor iti vor asigura protectie! Pentru inceput, poti incerca sa vorbesti cu ingerul pazitor si sa te apropii mult, cat mai mult de Cel Mare. Acestia iti vor da protectia si imunitatea generala, dar ai nevoie si de alte protectii, precum cercul magic, sau talismane. Informeaza-te mult, foarte mult, cat de mult, apoi ai mare grija ce faci. Sper ca ti-am fost de folos. iti inteleg pasiunea si nu vreau sa te ironizez ca altii... Te salut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e simplu sa atragi un spirit langa tine da nu poti vorbi cu el.Scris alfabetul in cerc pe o foaie si in misloc pui un pahar de plastic gol. Te ti de mana cu 2 sau 3 persoane(poate sa fie mai multe dar singur adica o persoana nu)si zici 'hai spirit hai' de vreo 3 ori.si daca se misca paharl sau foaia inseamna ca ai un spirit langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza cum poti sa faci sa vina un spirit langa tine, ma intereseaza sa stiu cum se fac copii?

| cely a răspuns:

E mare pacat sa faci lucrul acesta.

| 4inel a răspuns:

Nu trebuie sa-l chemi, el, SPIRITUL, (bine inteles ala RAU) este deja acolo, te controleaza.
Te asigur ca daca il ai greu mai scapi de el.
Doar Dumnezeu te mai poate elibera.

| Riyukii a răspuns:

Stiam d spiritism.thinking

| Aflorin a răspuns:

D eu te inteleg

| cosmin12346789 a răspuns:

Talismanele e bine sa le folosesti? am vazut pe un site:deseneaza pe o foaie o inima.lipesteo pe un carton. apoi leag-o la gat. cica ea iti va aduce sanatae, noroc, sentimente bune din partea celorlalti! deci plss spuneti-mi e bine sa le folosesti?

| cosmin12346789 a răspuns:

A si inca! eu vreau sa o folosesc deoarece:cineva mi-a aflat parola de la facebok! si a injurat-o pe o fata! eu vreau, cand o vad sa nu ma injure si ea vreau sa ma ierte si sa aiba si e impresie buna... cosmin terminat!