| Daniela1234567 a întrebat:

Vreau sa-i fac mamei un cadou de ziua ei, e iarma, dar ca sa fie cu temetica de sarbatori de iarna big grin. Sa fie ceva personalizat sau handmade sau din magazin, dau funda daca ma ajutati ccit mai repede!

8 răspunsuri:
| Jolenne a răspuns:

Cumpără o cană albă și un marker Sharpie și scrie ceva drăguț, sau desenează ceva ce poate simboliza iubirea ta pentru ea (și care să aibă o tentă de iarnă/Crăciun). Ca să rămână scrisul, pune cana la cuptor pentru 25 de minute, la 210 grade și apoi las-o să se răcească încă 25 de minute.
Pe lângă asta cumpără-i o lumânare parfumată în culorile sărbătorilor și o cutie de bomboane în formă de brăduț, sau Moș și fă-i o felicitare drăguță. Așează-le într-o pungă de cadou plină cu zăpadă falsă - este 10 lei cred și ai cadoul perfect!
Știi cum se zice, less is more... Nu trebuie să fie ceva pompos, ci ceva care să-i demonstreze mamei tale că ai făcut-o din inimă! La mulți ani!

| OmulSiXPacksSs a răspuns:

O cana cu numele ei

| AleXiss1 a răspuns:

Pai poti handmade. Poti sa-i faci o felicitare prin care sa-i spui ca o iubesti foarte mult. Poti sa-i cumperi ceva de genul: niste globuri, instalatie sau alte ornamente. O cana cu poza ta si a mamei tale (sau o perna, un ceas). Ii mai poti cumpara un lantisor sau ceva ce isi doreste foarte mult.

Funda?

| Carolina14 a răspuns:

Dacă vrei să ii faci ceva handmade îţi recomand sa confectionezi o cutiuţă din origami,gasesti tutoriale pe YouTube (poate fi folosită pentru bijuterii ),o felicitare drăguţă şi va fi foarte bucuroasă. Dacă vrei sa ii cumperi ceva, dar nu ai un buget tocmai mare, ii poţi cumpăra un accesoriu pentru par, o esarfa etc. Dacă ai posibilitatea sa ii cumperi ceva mai scump, ii poţi lua un lantisor cu numele ei sau o brăţară drăguţă, un parfum sau o pereche drăguţă. de cercei. Sper ca te-am ajutat. Fundă? :*

| Carolina14 a răspuns:

Dacă vrei să ii faci ceva handmade îţi recomand sa confectionezi o cutiuţă din origami,gasesti tutoriale pe YouTube (poate fi folosită pentru bijuterii ),o felicitare drăguţă şi va fi foarte bucuroasă (o poţi face cu tematică de iarnă ). Dacă vrei sa ii cumperi ceva,dar nu ai un buget tocmai mare, ii poţi cumpăra un accesoriu pentru par, o esarfa etc. Dacă ai posibilitatea sa ii cumperi ceva mai scump, ii poţi lua un lantisor cu numele ei sau o brăţară drăguţă, un parfum sau o pereche drăguţă de cercei (daca gasesti cu fulgi de nea sau decoratiuni, globulete). Sper ca te-am ajutat. Fundă? :*

| PIGNA a răspuns:

Poţi să-i cumperi un lănţişor cu un brad sau braţară cu ceva decoraţiuni de crăciun, aşa împodobit frumos big grin

| criss345 a răspuns:

Poti sa ii faci un cadou handmade(un halat de baie, cu un brad, si in varf in loc de stea chipul ei, adica de fapt un peisaj cu un brad si chipul mamei tale in varf, afara ningand)

| xAiko a răspuns:

Parerea mea este ca poti, daca esti indemanatica, o agenda, 'recicland' un caiet.O idee in realizarea acestei lucrari, ar fi sa-i lipeste sau inlocuiesti copertile cu o foaie simpla, alba sau colorata, pe care ii poti desena sau printa o imagine adecvata(o idee ar fi sa desenezi/lipesti un inger, la care sa atasezi chipul ei). Poti perfora coperta, folosind un aparat special pentru o estetica mai buna, prin care sa treci un snur pe post de inchizatoare, de care poti atasa o hartiuta mica pe care ai putea sa-i scrii un scurt mesaj sau sa te semnezi.Pe prima pagina ai putea sa-i adresezi o 'scrisoare' prin care sa exprimi ce simti sau o multumire, ori chiar sa atasezi o imagine cu voi doua sau toata familia.
In caz ca ideea aceasta nu-ti surade, poti face sau cumpara o felicitare, in care iti vei exprima recunostinta si iubirea fata de ea, si, desigur sa-i urezi sarbatori fericite. Poate ii poti oferi si o fotografie cu familia, pe care o poti pune intr-o rama de iarna sau chiar desena cu pasta corectoare sau marker o 'rama', pentru ceva mai handmade, iar pe spate scrie un mesaj sau transcrie un citat prin care sa-ti exprimi iubirea.
Sper ca te-am ajutat! An nou fericit!