| Pufoseniamov a întrebat:

Vreau sa stiu cum as putea picta/desena mai frumos happy
Poate suna ciudat.dar parca mi-e pofta sa desenez usor si frumos big grin
Fundita :3

7 răspunsuri:
| 000Diddy000 a răspuns:

Eu una fac desen in particular de 6 ani. Nu am vrut sa dau la arte, dar nici nu ma pot departa de desen si pictura. Iti trebuie ani de munca. Nu poti desena si usor, si frumos. Poate desene animate :]] idk... Exerseaza >u< Altceva in afara de exersat nu poti face.

| qwqwwwq a răspuns:

Ce intrebare usoara! Pai ca saevoluezi in desen trebuie multa munca si sa te duci la o scoala de arta cum am facut eu. Sunt de pe clasa 1 la o scoala de arta si fac niste desene superbe pentru ca am muncit mullllllltttt

| robi1990 a răspuns:

Salut, Eu pictez de a 12 ani si am evoluat mult sunt la un liceu de arte din Cluj si trec in a X-a la profil arhitectura sunt cel mai bun in clasa cand e vorba de un peisaj sau alte picturi eu zic sa incerci cum poti, eu am sticat zeci de panze si foi pana sa stapanesc pensula dar a meritat, ai nevoie de ani de experienta si nu te da batutwinking

| Ellyellyza2002 a răspuns (pentru robi1990):

Multumim pentru povestea vietii tale...

| Bibitamic a răspuns:

Pai mai intai faci o schita si apoi tot desenezi dupa ce te i-a gandul! Funda!

| AlexyaM8 a răspuns:

Daca vrei sa desenezi frumos trebuie sa ai si foarte multa rabdare.winking

| Ellyellyza2002 a răspuns:

Daca vrei o cariera si te poti descurca in pictura, cumpara INVATA SA DESENEZI, e o carte buna ...sunt si pentru baieti si pentru fete, in ea sunt schite cu pasi in care poti desena minunat, de la ea am pornit si am internationalele la pictura cu Iisus, si cartea costa 55 de lei. Daca nu, poti intra pe site-ul www.pencil-drawing-idea.com.