| ClaudiuRICSDIE a întrebat:

Am fost admis la proba practică (traseu), fisa medicala era expirată.Cum trebuie procedat?

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Stimate Domn vă rog să fiți mai explicit în exprimare și să încercați să formulati întrebarea în așa fel în cât să poată să o înteleaga și cineva care nu are nici un fel de legătura cu cultura la români.

Asa că eu presupun că ați fi vrut să spuneti :

Eu am parcurs cursurile unei școli de instruire practică pentru cunducerea aututurismelor
Am reușit să iau examenul teoretic
Urmează să fiu analizat și notat de către un organ al statului
un polițist acreditat și abilitat pentru a analiza competențele mele și abilitățile practice
mai precis urmează să susțin un examen de conducere a aututurismului pe drumurile publice
ziua noaptea in poligon unde trebuie sa câștig x puncte
greselile se de puncteaza in felul urmator

Intre timp mie mi-au expirat analizele medicale
cum și ce trebuie să intreprind pentru a putea intra în legalitate în timp util pentru ca dosarul meu să nu fie anulat și să nu trebuiască să fac școala din nou.

Răspuns:
tu trebuie să mergi la o clinică particulară unde îti iau un ban gen 200 lei cred
șî te trimite la psihiatrie
te trimite la ginecologie sa vada daca ai sifilis bube bubite pe capul pixului
apoi te trimite la ORL
Apoi te trimite la oftamologie, apoi te trimite sa dai proba de sânge să vadă dacă ești purtător de Sida Hiv hepatite
pentru că un adevărat condicător auto după cum sper că ai învățat trebuie să fie primul om care va acorda PRIMUL AJUTOR.
te trimite la oftamologie, apoi te testează să vadă acuratețea auzului tău,
Apoi dacă nu ai nici diabet
după ce reușești să treci testul psihologic
vei primi o foaie ca un fel de chitanța mai mare ca un fel de rețetă
de foaia aceea trebuie să ai foarte mare grija!
pentru că trebuie să o pui la dosar sau în dosar
dacă dosarul a rămas la miliție mergi la registratură și o rogi frumos pe tovarășa milițian să îțî aprobe adăugarea noului set de analize.

Cam acesta este toată procedura!

"SUCCESURI! "

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Nu uita autorizația de a conduce aututurisme vechilule pe drumurile publice adica acel permis este propietatea statului!
Iar statul te autorizează pe tine nu pentru ca să te lăfăi tu la mare și la munte cu aututurismul ci statul îți dă acel permis pentru ca tu în caz de necesitate și de război vei fi chemat șî înregimentat ca și tanchist
acesta este adevăratul scop pentru care ți-se oferă ție acel obiect
pentru ca in caz de război să știe cine este apt pentru a putea conduce un tanc!

| ClaudiuRICSDIE explică (pentru zilog):

Mulțumesc mult de informații.Am rezolvat.Fisa medicala "noua" și dusă la DRPCIV.Trebuie sa-mi vina permisul.

| ClaudiuRICSDIE explică (pentru zilog):

Treaba a fost in felul următor.Am fost admis la Proba Teoretica.Am fost programat la proba practică. Politistul mi-a spus că am fisa medicala expirată și normal ar fi trebuia să mă dea jos.Am continuat să facem proba practică și am fost admis.

| zilog a răspuns (pentru ClaudiuRICSDIE):

Felicitari!
in ce oraș ai dat?

| ClaudiuRICSDIE explică (pentru zilog):

Galați