| Darian1898 a întrebat:

Salut TPU!
Azi am luat permisul, adică proba practică, întrebare mea este daca pot conduce mâine cu fișa aceea de examinare pe care scrie " admis" sau îmi trebuie altă dovadă?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti trebuie permisul, dovezi nu se dau si te-as sfatui sa nu te risti sa conduci pana nu ai permisul in mana.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti conduce in mod legal, pe drumuri publice, fara sa ai permisul la tine, chiar daca ai reusit la proba practica.
Daca te prinde politia vei fi amendat si nu cred ca vrei sa incepi cu o amenda.
P.S. Sunt foarte curios, la legislatie nu va prezinta contraventiile la circulatia rutiera?

| Darian1898 explică (pentru Ioandelasal):

Nu eram sigur, nu vad ce e greșit că am întrebat

| suntserios a răspuns (pentru Darian1898):

Proaspăt posesor de permis cam trebuia să fii sigur pe legislație... Zic și eu.

| Darian1898 explică (pentru suntserios):

Am luat sala cu 26, nu cred că sunt chiar pe lângă...dar la această întrebare nu eram sigur?
Și îți mulțumesc!

| goguPatent a răspuns:

Crezi ca merita riscul chiar al unui dosar penal daca nu esti inca in baza de date?