| podos1998 a întrebat:

Am fost oprit de politie si mi-au fost luate placutele de inmatriculare si talonul din cauza ITP-ului expirat. Cum se procedeaza cu RAR-ul?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Se procedează simplu: îți faci programare apoi la data şi ora respectivă duci maşina pe platformă acolo (RAR), şi dacă iei ITP-ul, o sui la loc pe platformă şi o duci acasă apoi te prezinți cu dovada efectuării verificării la sediul serviciului de poliție şi ceri talonul şi numerele înapoi.
Dacă nu treci verificarea, o duci frumos (tot pe platformă!) la un service şi remediezi deficiențele pentru care eşti respins, după care reiei procedura.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sui masina pe platforma, mergi la rar, ii faci itp ul si cu dovada mergi la. politie sa recuperezi certificatul

| Ionut58282856 a răspuns:

Scrie fix asa pe google

| Ionut58282856 a răspuns:

Scrie fix asa pe google fara semnul intrebarii si da pe rezultatul cu "20mai" succes