| AndreiNPower a întrebat:

Salut.Azi am fost oprit de poliție și am fost prins cu itp-ul expirat de 2 zile.Nu aveam nici talonul la mine. Am primit avertisment pentru itp-ul expirat și amenda pentru lipsa actelor. Trebuie să mă duc să predau talonul având în vedere că ei nu au putut să îl retina pentru că nu îl aveam? Mulțumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si nu ti-au spus ca trebuie sa predai certificatul de inmatriculare?
In mod normal si legal ar trebui sa-l predai, daca nu faci imediat ITP si apoi il recuperezi dupa ce ai facut ITP.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar si tu stiai ca nu ai ITP, dar ce ai zis lasa mă ca merge si asa, ca asa sunte m noi românii avem noroclaughing, ca si ăia in autobuz sau tramvai, numai validez cardul pentru o statie da i drcu, ca nu mo r prinde controlorii chiar pe mine, si exact pe el il amendeaza ca nu a validat o statie, ăstia sunt românii i si fură singuri căciula cum se spune popular.