| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Am gasit pe parbrizul masinii mele un afis lipit de politia locala cu mesajul "Atentie! Nu ati respectat legea, veti fi sanctionat" era pentru oprirea interzisa. A trecut o saptamana de atunci si nu mi-a venit prin posta nimic inca. Oare primesc amenda sau ce sa fac ca sa nu o primesc?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei primi procesul verbal de constatare la adresa proprietarului masinii.
Daca nu, vei afla valoarea cand mergi sa-ti platesti impozitele si taxele locale. Poate si cu penalizari de intarziere.

| GdX a răspuns:

De obicei vine in doua saptamani amenda. Cand parchezi pe locul altuia prima data iti da un avertisment, a doua oara amenda este 1400 RON crying. Acum pe oprire interzisa nu stiu ce sa iti zic, dar mai mult ca sigur vei primi o amenda consistenta.

| mihai69 a răspuns:

Nu ai ce face ca să nu o primești. Dar poate se vor mișca mai greu și peste trei ani se prescrie. happy

| popa07ady a răspuns:

Trebuie sa mergi la politia locala ca sa rezolvi problema.In functie de PUG-ul localitatii unde locuiesti poti avea necazuri daca nu platesti.