| TheSkyDubstep a întrebat:

Am spart parbrizul din spate a mașinii mele și am înlocuit toată suprafața cu ceolofan transparent (menționez că am scos toată sticla de pe parbriz). Pot fi sancționat de către poliție? Este posibil să iau amendă?

5 răspunsuri:
| GeorgeHilgard a răspuns:

Categoric! Cand tu mergi pe strada si deschizi un geam, gelofanul se va sparge deoarece presiunea aierului se indreapta in spate.Il va presa si...POC! Bucata de celofan care probabil s-a desprins va fi dusa de vant pe parbrizul celui din spate, deci il va incomoda si te vei alege cu amenda daca te raporteaza si iti fotografiaza nr. de imatriculare.Un parbriz nu este foarte scump, cel din spate ajunge pana in maxim 600 de lei daca iti iei unul foarte bun si maxim 400 de lei daca alegi ceva de joasa calitate.

| TheSkyDubstep explică (pentru GeorgeHilgard):

Nu am timp să-l schimb deoarece mâine trebuie să merg numaidecat undeva si am pus ceolofan in spate... Eu vreau doar sa stiu daca mă va sancționa sau daca imi va da amendă.

| GeorgeHilgard a răspuns (pentru TheSkyDubstep):

Nu se observa,stai fara grija. Poate daca te vede iti face atentionare, dar mai mult, nu. Daca vrea sa te opreasca, spui ca ti s-a spart pe drum si ai facut o improvizatie pana la destinatie.Dar iti zic eu, nu patesti nimic.Sunt altii care transporta marfa si scanduri si le ies prin spatele masinii, prin portbagaj laughing

| GeorgeHilgard a răspuns (pentru TheSkyDubstep):

Eu ultima oara tin minte ca parbrizul l-au schimbat intr-o zi. Poti lua masina in seara asta sau maine dimineata daca o duci acum, nu dureaza mult.Dar sa nu fortezi masina 2 saptamani, pana se usuca siliconul.

| BuxyAmstaff a răspuns:

Incearca sa nu depasesti termenul de 30 de zile de la producerea avariei... pana atunci nu iti fa griji nu iti da nimeni amenda, daca te opreste politia te va intreba de cand e asa si din ce cauza