| anonim_4396 a întrebat:

Am înțeles că acum se face programarea pentru numărul la mașină online. Aș dori să știu și eu pe ce site mă pot programa pentru a-mi lua numărul la mașină? Menționez că mi-am cumpărat de curând o mașină, am semnat contract de vânzare cumpărare, și deocamdată este pe numărul foștilor proprietari, care mi-au zis că, când îmi voi schimba numere, să le dau numerele înapoi, că vor să și le păstreze, că își iau altă mașină. Așadar, unde trebuie să merg, și pe ce site mă programez? (vreau să-mi aleg număr preferențial) mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu nu se fac programari online pentru inmatriculari... poate doar in Bucuresti. Iti faci dosarelul complet si te prezinti /incerci sa faci programare, la serviciul inmatriculari si permise din localitatea ta. Daca ala vrea numarul inapoi cred ca e nevoie sa plateasca sau sa il ceara ei printr-o cerere de rezervare

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Mie ce acte îmi trebuie când mă duc acolo? Ce acte trebuie să am la dosar?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Actele masinii
actul de v-c
rca pe numele tau
taxa de certificat
taxa de inmatriculare
fisa de inmatriculare conform careia ai luat masina pe numele tau la finante.
RAR ul si actele traduse daca e masina din afara

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Masina nu e din afara ci din Romania, taxa de certificat unde o plătesc?