| Alex_Sonik_1993 a întrebat:

Am o problema mare. Am deschis geamu de pe partea stanga la masina si cand sa il inchid numai mergea. mentionez ca inchiderea este electrica si am LOGAN. Ce pot sa fac ca sa inchid acest geam nenorocit. imi e sa nu imi fure din masina. in tara asta iti ia si o o cutie de chibrituri... Am urgenta nevoie de ajutor. Am incercat sa dau cu apa calda cu ajutoru unei siringi intre geam si usa. am incercat cu un vecin sa trag de geam in sus si sa dau de buton. Motorasu nu se mai aude. Nici masina nu o pot scoate din parcare din cauza zapezii.

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Ai siguranta arsa.

| vmmro a răspuns:

Siguranta electrica pe circuitul motorului s-a ars din cauza faptului ca geamul a fost blocat iar motorul a actionat in suprasarcina. Incearca sa gasesti siguranta, schimb-o si NU MAI DA CU APA IN INTERIORUL USII.
Spor!

| Alex_Sonik_1993 explică:

Ar fi posibilitatea sa se strice motorasul acela? Mi-a zis cineva ca pot da pe o asemenea problema si 500 ron