| Acatrinei_Laur_1993 a întrebat:

AM ocositoare merge jumatate de ora apoi se opreste si nu mai porneste decat a doua zi ce ar putea avea

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, nu te lua dupa acel nestiutor ca 77iwantoloveyou, problema poate fi determinata de mai multe cauze cum ar fi:
Aprindere defecta,
Fisa bujie intrerupta
Dar cel mai important poate fi de la carburator, desfa-l si cu mare grija curata-l, spala-l cu putina benzina si eventual sa sufli pe unde vezi gauri de alimentare
Nu ai tu treaba cu ventilatoru astupat cum ti-a spus acel copil, ai un loc mare de aerisire unde e imposibil sa se infunde, si eu tai iarba cu o motocoasa stiga de 3 ani si nu s-a infundat nimic, daca mai ai nevoie de ceva te astept in comentariu

| 77iwantloveyou a răspuns:

Probabil ventilatorul este astupat / murdar. Se oprește pentru ca se încinge, ca orice alt aparat. Trebuie curățat ventilatorul și nu o sa mai fie probleme.