| Bendes a întrebat:

Am si eu o intrebare am un bmx facut pe piese cadru Eastern Bikes etc numa chestii ff bune si de marca si am si eu o intrebare nu vreau sa pun frane normale dale U brake ci vreau si pun frana pe pedala dar nu stiu cum straight face adica cand dau cu pedala pe spate se opreste roata din spate ma puteti ajuta? DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nokitochikushi a răspuns:

Se gaseste la piese de bicicleta dar nu te-as sfatui sa faci asta... e printre primele sisteme de franare la bike şi apoi, nu ai să mai poţi face unele tricuri cu BMX-ul... de ex. sa mergi cu spatele sau pentru bonny shop o sa te deranjeze big grin succes!

4 răspunsuri:
| Ingerasull99 a răspuns:

Cauta un butuc de pegas sau din astea mai mari cum au mosi. dar nu o sa mai poti face anumite scheme cu bmx-ul daca pui butuc dala.

| myhay144 a răspuns:

Pai da automat ca daca ai frana pe pedala cand dai de pedala in sensu invers se infraneaza... e logic. succes!

| Bendes explică:

Da... mai bine nu-i mai pun frane si pun frana cu piciorul poate intru intr-o baba rolling on the floor)))))))))