| BozdogMariusOvidiu a întrebat:

Salut am opel corsa 2003 și mi-am cumpărat xenon hid.kits 6000k, H7, 35w și nu știu sal montez. Mi-a zis cineva dacă pun fac scurt sau se topește oglinda de la bec. Pe mulți am vast în oraș Cum pot sal montez ajutor.

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Nu mai bine te duci tu la un service? Mori daca mai dai niste bani in plus ca sa ti-l monteze? Ei o sa ti-l faca perfect si nu o sa ai nici o problema cu ea ca iti face scurt sau se topeste ceva. E spre binele tau.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, xenonul nu e legal, cu exceptia instalatiilor omologate (ansamblu faruri-instalatie).
Pentru montaj, du-te la un electrician auto.