| PsihologulMZlate a întrebat:

M-am hotarat sa ii,, lovesc" putin pe nesimtitii din traficul cotidian. Am achizitionat un opel corsa c si am intentia sa ii montez un Bullbar( pentru rezistenta, nu pentru estetica) si sa imi montez o camera auto. Ideea este ca nu stiu de unde sa achizitionez un astfel de bullbar care sa fie rezistent, nu din tabla si sa se prinda in 2 suruburi amarate. Intentionez sa ii ating putin pe cei care nu acorda prioritate, iti taie calea etc. Nu vreau sa ii dau cu rotile in sus, ci doar sa ii zgarii cate putin fara ca masina mea sa fie afectata. Daca imi puteti recomanda diferite variante, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

Mi-a trecut si mie prin cap asa ceva. Dar hai sa fim seriosi... Corsa nu este o masina care sa permita montarea unei asemenea bari. + ca s-ar putea sa ti-o iei peste ochi de la "smecherasii" astia de 2 bani pe care ii intalnesti peste tot in trafic. Da-i in mamele lor si fii zen. Nu se merita amenzile si o eventuala bataie. N-ai sa-i inveti minte tocmai tu. Cine-i prost, prost ramane!

13 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ți-aș recomanda o rangă în dinți, dacă ești atât de ipocrit încât să-ți montezi un bullbar, ca să demonstrezi ce șofer corect ești tu.

| PsihologulMZlate explică (pentru 0rlando):

Prietene, am luat aceasta decizie in urma unui mic incident. Cand un astfel de nesimtit nu a acordat prioritate si m-a acrosat usor. Culmea e ca respectivul avea numere de Bulgaria si bineinteles ca nu avea asigurare. Noroc ca am si eu prietenii mei care l-au "convins" sa imi plateasca despagubirile.Pentru ca trebuie sa fim realisti ca nu imi convenea sa dau 800 de lei pe o aripa de pathfinder. De aici mi-a venit si ideea sa iau o masina mai ieftina ( p.s ma ocup cu vanzarea de masini SH ) si sa fac asa ceva. Dar am abandonat ideea cu opelu pentru ca m-a sunat cineva aseara ca are nevoie de o masina mica de oras pentru ca s-a saturat de aro pe care il are. Si asa am facut rost de o masina,, dotata". Si ti-as recomanda sa nu mai fii atat de agresiv, doar daca nu esti unul dintre gunoaiele alea care conduc parca ar fi pe circuit.

| BassHunter13 a răspuns (pentru 0rlando):

laughing))))))))Orlando ai tu una de imprumut!?

| FPI a răspuns (pentru BassHunter13):

Din intamplare ieri am aflat ca ii undeva ii 2 lei kg de fier brut diametru 6 cm ii suficient deci cu 50 de lei favi una sanatoasa nu ii mare investitialaughing

| FPI a răspuns:

La ce ai zis tu no comment la o asa minte! .....halal masina ti-ai gasit sa-i montezi bullbar si inca ceva pentru mintea aia a ta de 2 bani un bullbar rezistent se printe pe sasiu la off-road si te rog sa-mi explici cum o prinzi tu de sasiu la corsa?

| PsihologulMZlate explică (pentru FPI):

Cu masina am rezolvat aseara. Fac schimb cu un prieten care imi da un Aro 246. cred ca e destul de rezistenta : http://cautare.mobile.ro/......30655.html

| FPI a răspuns (pentru PsihologulMZlate):

3.2 Brasov? Sau ce motor are?

| PsihologulMZlate explică (pentru FPI):

3.2 diesel

| FPI a răspuns (pentru PsihologulMZlate):

Da stiu ala de 67 HP dar are un cuplu fenomenal, si te incanta impozitul asa mult?

| akka4 a răspuns:

Cumpara-ti o dacie, ii pui bara metalica (cauti pe la dezmembrari) si nu mai ai problemewinking
Daca spui ca iti montezi camera, nu vor fi probleme nici cu asigurarea.
Deci, iti iei un patul de dacie si ti-o repari pe asigurarea altorawinking

| vlady434 a răspuns:

Salut. "andymili" are dreptate.Te-ai gandit la riscuri? Oricum,ca sa-ti raspund la intrebare, te sfatuiesc sa te duci ori la dezmembrari, pentru ca nici nu banuiesti cate chestii au acolo(crede-ma). Daca totusi vrei ceva de calitate incearca pe internet, sau daca stii vreun Show Room auto prin apropiere.
Sper ca te-am ajutat.
P.S.: Incearca sa cauti piese de VW Touareg, si sigur o sa gasesti si bullbar.Un prieten si-a pus pe o Toyota 4x4, si s-a potrivit.

| drunkpanda a răspuns:

Crede-ma, ca daca nu ai 2 metri jumate te vor sifona putin "nesimtitii din trafic"

| andymili a răspuns:

Nu iti recomand asa ceva.In circulatie trebuie sa fii defensiv nu agresiv. Risti sa ramai fara permis, asa ca ogoaiete.