| alex495 a întrebat:

Am un passat b5.5 din 2001. Nu are pachetul cu ASR si as vrea sa-i pun. De ce as avea nevoie?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De alta unitate ABS, senzor volan, senzor acceleratie laterala...
Mai simplu, cumpara un Ford, ca alea au TC functional si pe cele mai obosite exemplare.
La VW moare ESP/ASR de cateva ori pe an, degeaba il ai.
Orice dotare VW inseamna defectiuni in plus.

| alex495 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cum adica moare? Nu am auzit pe nimeni sa se planga

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru alex495):

Nimeni... De aia 70% din Golfurile 4 au eroare ESP in bord, iar topicul asta are 'cateva' pagini: https://vwforum.ro/topic/30182-martor-esp-probleme-cu-esp-ul/

Răspuns utilizator avertizat