| anonim_4396 a întrebat:

Am un polo 86c coupe cod motor auu,cuparandul de curând i-am schimbat toate consumabilele și i-am curățat carburatorul,din păcate am desfăcut clapeta de accelerație și de atunci nu mai merge cum trebuie, am fost la mecanici și toți au spus că trebuie calibrată clapeta pe calculator, insa ei nu au cablu tester pentru marca mea.ce as putea face?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauti un service cu interfata pentru masina ta. Fara calibrare nu o sa iti mearga in veci bine.