| Eugeniusu a întrebat:

Am un Rover 200 din 1998, 1.4 benzina. Azi cand i-am dat cheie nu a mai pornit, nu stiu motivul, am condus-o cu 2-3 ore inainte. Invart cheia in contact, se aude clima si inca ceva, dar cand duc cheia in capat si las, nu porneste motorul. Benzina am destula, totul cred ca este ok, care sa fie problema?

1 răspuns:
| adrian222vfdsf a răspuns:

Contactul! Problema aceasta am avut-o si eu ia sa incerci sa i dai chieie asa( ii pui contactul il lasi contactu vreo 30s apesi putin pe cheie si invartii daca nu iti porneste inseamna ca nu iti mai citeste cheia)